Uus-Meremaa on loodus, merevaated ja liivarand

Fassaadid peegeldavad üleminekut linnalt loodusele, olles tänavalt vaadates vaoshoitumad ja avanedes tugevalt õhtuse päikese suunal merele. Majade nihkes paigutus tagab igast kodust kauni vaate, tekitades samas mõnusa sopilise sisehoovi. Soe puit fassaadil koos sügava tumehalli tooniga loob hubase kodutunde ning värskes õhus vaba aja veetmise võimalused annavad vabaduse, mida linnas mujalt ei leia.

Markus Nimik, Jaan Port, Neeme Tiimus

PIN Arhitektid

Mere lähedust naudib igaüks

Uus-Meremaa A-energiaklassi majade nihkes paigutus tagab kõigile elanikele kauni vaate, avanedes õhtuse päikese suunal merele. Kodudes on lisaks 3-meetristele lagedele ka 2,6-meetrised aknad, mis teevad kodud eriti valgusküllaseks. Majade katustel on päikesepaneelid, tänu millele on kodus madalad energiakulud.

IGAL KODUL ON VAATE-
PLATVORM JA KÕRGED
LAED

Igal Uus-Meremaa kodul on isiklik rõdu või terrass, et ei peaks merd ja ümbritsevat rohelust ainult klaasi tagant vaatama.

Autovaba hoov

Uus-Meremaal magavad autod maa-aluses parklas, kus on ka hoiuruum ratastele. Majade vahele jääb roheline ala, kus jalutada ja mõelda. Koht, kus lapsed saavad mängida ja koos loodusega suureks kasvada.

Maastiku-
arhitektuur

Hoonete ümbrus pakub avastamisrõõmu ja mitmekülgseid vabaaja tegevusi igale perele.

See paik pakub piirkonnale omase loodusega koos kasvamist. Akna tagune esitab väljakutseid, mis panevad unustama nutiseadme ja järjekordse lemmikseriaali.

Edgar Kaare, maastikuarhitekt - ekspert, tase 8

TajuRuum